Selerowate w warzywniku

warzywa selerowate

Własny warzywniak z pewnością bardzo ułatwia prowadzenie aktywnego trybu życia i utrzymanie zdrowej, zróżnicowanej diety bogatej w warzywa i owoce. Ogród warzywny nie wymaga dużej przestrzeni. Nawet mieszkając w bloku można stworzyć mini warzywniak. W tym celu wystarczy zakupić kilka plastikowych donic bądź specjalny stojak, który zmieści się na każdym balkonie.

Drewniane stojaki można dodatkowo przyozdobić bezprzewodowymi lampkami oraz przemalować na dowolny kolor. W donicach należy zasiać wybrane warzywa oraz zioła. Najczęściej wybierane warzywa to między innymi koktajlowe pomidory, warzywa selerowate: seler, pietruszka, pasternak, marchewka, koperek, szczypiorek, natka pietruszki czy też mini papryczki.

Oczywiście nawet skromny ogródek wymaga odpowiedniej pielęgnacji, pielenia, regularnego nawadniania oraz ochrony przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi jak ulewny deszcz czy silny wiatr.

Wiele ciekawych porad i rozwiązań dla małego ogródka znaleźć można na forach i portalach społecznościowych. Inni użytkownicy regularnie dzielą się tam swoimi spostrzeżeniami i uwagami na temat upraw.

Oczywiście oprócz diety kluczowa w zachowaniu zdrowia jest regularna aktywność fizyczna. Coraz więcej znanych trenerów i dietetyków mówi o 10 000 kroków dziennie. Prawdopodobnie jest to optymalna liczba, która pozwala na spalenie kalorii, poprawę krążenia oraz regulacje metabolizmu i procesów trawienia.

Dzienne kroki można wpisywać w specjalną tabelę, co dodatkowo zmotywuje do osiągania coraz to lepszych wyników.

Aby wyrobić sobie nawyk regularnych spacerów warto zainwestować w opaskę monitorującą dzienną aktywność. Specjalny zegarek zmierzy przemierzony dystans, liczbę wykonanych kroków oraz ilość spalonych kalorii. Zegarek najczęściej alarmuje gdy użytkownik zbyt długo przebywa w pozycji siedzącej. Wiele modeli monitoruje również jakość snu w porze nocnej oraz tętno.

Zegarki są wodoodporne, dzięki czemu można się w nich kąpać oraz uczęszczać w zajęciach na basenie.
Pokaźna liczba młodych osób regularnie uczęszcza na różnorodne zajęcia w klubie fitness. Dla wielu osób ćwiczenia w grupie są dodatkową motywacją i napędzają do działania. Dobrym rozwiązaniem jest wykupienie miesięcznego karnetu, który pozwala zaoszczędzić sporą ilość gotówki. Zajęcia odbywają się najczęściej kilka razy w tygodniu.

Dla zachowania jak najlepszych efektów ćwiczeń dobrze zdecydować się także na zabiegi ujędrniające i zwalczające cellulit. Wiele nowoczesnych zabiegów oferują popularne gabinety kosmetyczne oraz studia fitness.